MATERAC przeciwodleżynowy ROHO DRY FLOATATION i Prodigy


Materac ‘Dry Floatation Overlay’ to przeciwodleżynowy materac terapeutyczny, zmniejszający nacisk oraz przyspieszający gojenie odleżyn. Może być stosowany u osób cierpiących z powodu owrzodzeń powstałych na skutek niedokrwienia (w każdym stadium ich zaawansowania), oparzeń, przeszczepów skóry.


Materac jest podzielony na cztery sekcje, z których każda może być regulowana osobno, co umożliwia odpowiednie dostosowanie materaca do kształtów i wymiarów ciała użytkownika. Całkowite wymiary materaca (188 cm na 86 cm) pasują do standardowych łóżek szpitalnych.
Materac działa bez zewnętrznego zasilania co daje niezależność od źródeł energii. Materac jest bardzo lekki, jego łączna waga to 14,4 kg (każda z sekcji waży po 3,6 kg), co pozwala na jego łatwe przenoszenie i podnoszenie.
Materac nie ma ograniczeń wagowych. Jest wykonany z tworzywa neopren, niepalny, a także odporny na kontakt z moczem, tłuszczem i lekami. Można go łatwo czyścić przy pomocy mydła i wody lub może być poddany sterylizacji.
Materac można w razie potrzeby łatwo zreperować przedłużając w ten sposób okres jego używalności.
Materac posiada otwory umieszczone w podstawie, służące do odprowadzania płynów (przydatne w przypadku np.: pacjentów nie trzymających moczu).
Producent udziela 24 miesięcznej gwarancji.
W zestawie: pompka ręczna, zestaw naprawczy, instrukcja obsługi. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia pokrowca do materaca.